Uživatel nepřihlášen
Little Big World
RSS kanál blogu
Píše: Markvy - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Little Big World

Pořiďte si zvířátko!

Čtvrtek 14.10.2010 20:11 - Autor: Markvy
To se mi líbí

Pořiďte si zvířátko!Další poznatek na sebe nenechává dlouho čekat (s takovou kanonádou ale do budoucna nepočítejte, můj čas i chuť psát jsou omezené). Přivedla mě k němu dnešní přednáška. Pokud patříte mezi vysokoškoláky, dáte mi za pravdu, že notebook v přednáškových aulách není jev vzácný. Někdo si do počítače zaznamenává poznámky z probírané látky, někdo si pouští slidy z projektoru na displeji laptopu, ale drtivá většina se ve svém malém digitálním světě věnuje něcěmu zcela jinému.

Trochu odbočím od hlavního tématu a pokusím se to objasnit. Běžný student není líný chodit na přednášky, nýbrž je líný na nich dávat pozor a věnovat se učivu. Vidím to sám na sobě a museli byste použít opravdu silné argumenty, abyste mě donutili změnit názor. Dobrý pocit z toho, "že jsem dneska byl na přednášce" zcela zastíní fakt, že jsem si z ní naprosto nic neodnesl.

O tom ale možná někdy příště. Dnes mě v posluchárně zaujala slečna, která měla v prohlížeči otevřen Facebook (Ruku na srdce, kolik z vás ho teď nemá oevřený ve vedlejší záložce?) a v něm hrála jakousi agrikulturní strategii. Můj názor na podobné hry je už od počátku nepěkný, ale jestli má někdo chuť obhospodařovávat svoji virtuální farmičku a zvát na ní své kamarády, nebudu ho považovat za špatného člověka.Vzhledem k tomu, že jsem neměl zrovna náladu plně se věnovat přednášejícímu u tabule, pokoukával jsem jedním očkem po monitoru oné slečny. Ta, veřte nebo ne, vydržela něco přes hodinu označovat jedno políčko za druhým, zaorávat jej a poté stejným způsobem na něm vysazovat nějakou blíže neidentifikovatelnou plodinu. Ještě jsem snad neviděl podobné "otroctví" v podobě tak stereotypní činnosti, o kterém autoři tvrdí, že je to dokonce zábava (i když uznávám, že pocit dobře vykonané "práce" může působit dostatečně uspokojivě). A tak mi došlo, že mnoho podobných her z nás vlastně děla pouze "otroky".

Může se jednat o zahrádku na Facebooku, která bez vaší činnosti zpustne, nebo o vesnici v Travianu, která bez vás neustojí nájezd nepřátel. To je celkem jedno. Jsou to prostě hry, které se tváří nesmírně zábavně (a v případě skutečného zapálení opravdu mohou být), ale primárně si získávají vaší pozornost a stávají se na vás závislími (a vy na nich). Můj názor je takový, že tak by to být nemělo. Zkuste se zamyslet - není lepší hrát hry, když chcete a ne, když musíte?

V nečekaně rychlém závěru, který nechává spoustu odpovědí jen na vaší fantazii, přichází i má dnešní (rádoby) moudrá rada. Až budete mít choutky farmařit nebo zahradničit, pořiďte si raději zvířátko. Stojí jen o pár koru víc, budete mít něco, co je na vás závislé, a je to mnohem větší legrace!

Tisk
Štítky: FarmVille, Travian
Hodnocení:
( 6.7 / 29 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Pořiďte si zvířátko!
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Meg.A.Byte.    moc pěkný článek, taky jsem hrával asi 3-4 hry na Facebooku a teď už jsem se osvobodil i od té poslední-války mafií (mafia wars) . Chtělo to dost odhodlání, protože jsem to hrál přes rok a byl jsem v tom dosti dobrý (pro dosavadní hráče lvl 721! ) A s ostatními hrami jsem seknul o něco dříve. Musím podotknout, že jsem je nehrál protože jsem musel, zkrátka mě to bavilo.... nenechal jsem se tím ovládnout!Meg.A.Byte.megabyte3000    16.10.2010 11:03 Meg.A.Byte.

moc pěkný článek, taky jsem hrával asi 3-4 hry na Facebooku a teď už jsem se osvobodil i od té poslední-války mafií (mafia wars) . Chtělo to dost odhodlání, protože jsem to hrál přes rok a byl jsem v tom dosti dobrý (pro dosavadní hráče lvl 721! ) A s ostatními hrami jsem seknul o něco dříve. Musím podotknout, že jsem je nehrál protože jsem musel, zkrátka mě to bavilo.... nenechal jsem se tím ovládnout!

Draq    Výbornej článek, naprosto sdílim hry, ale sám sem tak trochu otrokem na Runescape, i když si dávám za cíl dělat jen věci který mě bavej...Draqdraq297    15.10.2010 17:03 Draq

Výbornej článek, naprosto sdílim hry, ale sám sem tak trochu otrokem na Runescape, i když si dávám za cíl dělat jen věci který mě bavej...

johny88    sám sem to zažil! Ano hrával jsem farmu a lituju toho připravilo mě to o mnoho času pamatuju si jak sem se v 5: 00 doučoval na test. Děs hrůza! ! :angry: :angry:johny88johny881441    14.10.2010 21:26 johny88

sám sem to zažil! Ano hrával jsem farmu a lituju toho připravilo mě to o mnoho času pamatuju si jak sem se v 5: 00 doučoval na test. Děs hrůza! ! :angry: :angry:

Playman    Tak na tohle už teď fakt nemám nervyPlaymanplayman62    14.10.2010 20:59 Playman

Tak na tohle už teď fakt nemám nervy

O autorovi blogu

Markvy
Markvy
Muž, 29 let, Praha
Jsem student informatiky na VŠE, herní pisálek, vášnivý řidič, vysloužilý kickboxer, rekreační snowboarďák a cyklista, nadšený dobrodruh, milovník piva a rumu, poblázněný romantik, věčný puberťák a v neposlední řadě bývalý redaktor Zingu.
Založit herní BLOG

Spřátelené weby